hero

Přednáška v Cerebru: neurostimulace při boji se spasticitou

Ve čtvrtek 10. 11. 2022 proběhla v Cerebrum přednáška za účasti odborné i laické veřejnosti k novince na trhu neurorehabilitace v podobě speciálního obleku Exopulse Mollii Suit, který pacientům pomáhá při boji se spasticitou. Novinku představila Mgr. Petra Poková ze společnosti Ottobock. Oblek si během přednášky vyzkoušeli dva figuranti a oba dva pocítili ihned po proceduře velkou úlevu. Jeden z nich popisoval, že se „mu lépe dýchá a je to jako by mu praskla krusta a může se lépe pohybovat.“ Oblek si lze zdarma v Ottobocku vyzkoušet – je nutné kontaktovat Mgr. Pokovou (Pokova@ottobock.cz). Za Cerebrum věříme, že se nám podaří zorganizovat i další přednášky na poli neurorehabilitace.

Oblek Exopulse Mollii Suit představuje průlomovou aplikaci neurostimulace jako ověřené, vysoce hodnocené techniky při léčbě pacientů se spasticitou.

Technologie:

• Stimulace téměř celého těla: Tento jedinečný produkt je navržen tak, aby umožnoval léčbu spasticity a souvisejících bolestí horních i dolních končetin.

• 58 elektrod: Stimulace každým kanálem muže být přizpůsobena uživateli a je zaměřena až na 40 svalových skupin.

• Řídicí jednotka: Aktivační a programovací jednotka obleku je snadno dostupná jak pro odborníky, tak pro samotné uživatele.

Oblek:

• Top a legíny: Oblek se skládá ze dvou částí, které si uživatelé snadno oblečou i doma.

• Design: Obe části představují kombinaci pohodlného střihu a odolného, zesíleného materiálu, optimalizovaného pro běžné nošení.

• Materiál: Top i legíny jsou vyrobeny z příjemné, prodyšné syntetické látky.

bg

Pokud potřebujete poradit, jsme tu pro Vás!